5 svarbiausi dalykai renkantis šunų maistą
17.02.2025
Rinkoje begalė pasirinkimo, bet negriebkite pirmo pasitaikiusio pakelio, pirmiausiai atkreipkite dėmesį į sudėti.
Jūs esate atsakingi už savo šunų mitybą, todėl:
1. Įsitikinkite, kad maistas turi aukštos kokybės baltymų, pirmas ingridientas sudėtyje turi būti mėsa. Tai reiškia - jos yra daugiausiai. Venkite tuščių užpildų. Tikriausiai žinomiausiame ėdale, grūdai yra pačiame priekyje, kodėl? Todėl, kad tai yra pigiausia... Bet juk šunys yra plėšrūnai, vilko palikuonys! Duokite jiems mėsos! Šunys grūdų pasisavina labai nedidelę dalelę, visą kitą palieka jų organizmą tuštinantis, štai kodėl ėdant nekokybiškos sudėties ėdalą, tos krūvos būna milžiniškos!
2. Druska/natrio chloridas šunims reikalingas reguliuoti organizmo skysčių balansą, padeda skaidyti maistą, reikalinga bendrai gyvūno homeostazei. Rekomenduojamas saugus kiekis 0,3-1%. Jei druskos per daug, tai gali sukelti inkstų problemas, aukštą kraujospūdį, dehidrataciją.
3. Įprastai šunų racione daržovės ir vaisiai turėtų sudaryti 5-25%. Vitaminai ir mineralai, ląsteliena geram virškinimui ir žarnyno mikroflorai. Natūralūs antioksidantai imuninei sistemai. Šunų pašare negali būti česnakų, švogūnų, vynuogių.
4. Spalva šunų maistui yra visiškai nereikalinga, ji reikalinga tik jus suvilioti. O šuniui tai gali sukelti alergiją, virškinimo sutrikimus, net nervingumą ir hiperaktyvumą. Sintetiniai konservantai gali sukelti vėžinius susirgimus, yra kenksmingi inkstams ir kepenims. Jeigu sudėtyje naudojami natūralūs konservantai kaip Vitaminas E (tokoferoliai), vitaminas C (askorbo rūgštis) rozmarinų ekstraktas - PUIKU! Jie nekenksmingi, tik išlaiko maistą šviežesnį ilgiau. Mėsos miltai yra pigus ir nekokybiškas ėdalo užpildas, gaminamas iš kaulų, snapų, odos, plunksnų, neaiškios kilmės mėsos (kartais net sergančių ar nugaišusių gyvūnų)...
5. Sausame šunų maiste „pelenai“ arba "žalieji pelenai" nereiškia tikrųjų pelenų, o nurodo mineralinių medžiagų likutį, kuris lieka sudeginus pašaro sudedamąsias dalis laboratorijoje. Tai standartinis būdas nustatyti mineralų kiekį maiste.
Pelenų kiekis atspindi gyvybiškai svarbių mineralų kiekį:
Kalcis – stipriems kaulams ir dantims.
Fosforas – raumenų ir kaulų sveikatai.
Magnis – nervų sistemos ir širdies funkcijoms.
Cinkas ir geležis – imuninei sistemai ir kraujo gamybai.
Paprastai gerame šunų maiste pelenų kiekis svyruoja nuo 5% iki 8%. Jei pelenų yra virš 10% tai gali reikšti, kad naudojama daug kaulų ar prastesnės kokybės sub produktų.
Visiems šunų šeiminkams noriu pasakyti, kad jeigu galite rinktis PLATINUM - rinkitės! Kodėl? Nes tai išskirtinis, natūralus pašaras verdamas savose mėsos sultyse.
Švieža mėsa, daržovės, įvairūs aliejai ir šunims reikalingi mikro elementai, štai kas sudaro šį maistą. Augindami ir begalo mylėdami savo augintinius norime jiems geriausio, todėl ilgai domėjomės ir pasitarus su veterinarais perėjome nuo RAW mitybos, prie PLATINUM. Šis pašaras yra artimiausias RAW mitybai, maitindami RAW, kaip skanukus naudojome šį maistą, jis yra natūralus ir subalansuotas. O juk sveikas maistas geriausia prevencija nuo visų ligų!
Teksto autorė Adelė Dranseika @projektas_namai