Skrandžio užsisukimas - kodėl jis yra mažiau pavojingas naudojant PLATINUM

07.12.2020

Kas yra skrandžio užsisukimas?

Tai gyvybei pavojinga liga, kuri be chirurginių intervencijų dažniausiai baigiasi mirtimi. Ypač dideli ir žemą krūtinę turintys šunys yra linkę į skrandžio užsisukimus, tačiau nukenčia ir vidutiniai bei maži šunys. Vyresni gyvūnai turi didesnę riziką nei jauni.

Klinikinis vaizdas

Smarkiai išpūstas pilvas gali būti pavojingos būklės – skrandžio užsisukimo požymis. Tai nutinka, kai dujos ar didelis maisto kiekis virškinimo trakte sukelia spazmus, o perpildytas skrandis nuo spazmų apsisuka, jame lieka didelis maisto kiekis ir susikaupusios dujos, – tokioje situacijoje sutrinka, blokuojama skrandžio kraujotaka. Būklę sukelia ir itin didelis fizinis krūvis po sotaus valgio, taip pat atvejai, kuomet šuo ėda labai greitai ir ėsdamas prisiryja oro.

Rizikos veiksniai

Pagrindinės skrandžio užsisukimo priežastys, kurias įvardija veterinarijos gydytojai, dažniausiai lemiamos šių veiksnių:
Šunų veislės, kurios išsiskiria įdubusia krūtine: Senbernarai, Dogai. Šunys, kurių pagal veislę ar prigimtį didelis kūno svoris, turi net 20 proc. didesnę skrandžio užsisukimo riziką. Nors ir retai, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet ir mažų veislių šunims užsisuka skrandis.

Jei maitinate savo šunį tik kartą per dieną ir duodate jam didelį maisto kiekį iš karto, – tai taip pat gali sukelti virškinimo sutrikimus. Alkanas šuo ėda itin greitai, praryja didelius kąsnius maisto, skubėdamas prisiryja daug oro.

Prevencija

Kadangi nėra pagrindinės priežasties, pateikiame keletą rekomendacijų siekiant išvengti skrandžio užsisukimo rizikos:

  • Ypač didelius šunis reikėtų šerti kelis kartus per dieną (mažiausiai du kartus), o ypač vakare reikėtų duoti tik nedidelį kiekį maisto.
  • Po valgio šuo turėtų pakankamai pailsėti.
  • Reikėtų vengti, kad šuo neprisirytų oro.
  • Higieniškas pateiktas šunų pašaras yra svarbus veiksnys, nes bakterinis pašaro užteršimas sukelia nekontroliuojamą fermentaciją.

Įprasti gabalėliai paprastai gaminami su dideliu kiekiu nesuvirškinamų kviečių. Dėl šios priežasties ir suspaudimo esant aukštam slėgiui ir temperatūrai, krakmolas apgaubia kiekvieną granulę, kurią reikia suskaidyti šuns skrandyje. Dėl to pašaras skrandyje išsipučia kelis kartus, lėtai virškinamas ir gali sukelti pilvo pūtimą. Tiesiog pabandykite: užpilkite šiltu vandeniu įprastus gabalėlius, pamatysite rezultatą.

Priešingai nei sausas šunų pašaras Platinum, visiškai neišbrinksta ir neišsipučia. Per virškinimo traktą praeina daug greičiau, o skrandis nėra įtemptas. Užsisukimo rizika akivaizdžiai sumažėja. Šunims suvalgius reikia trumpesnio virškinimo/poilsio laiko.

Kadangi sausas šunų pašaras Platinum yra supakuotas iškart po gamybos proceso į mažas pakuotes, išsaugomi aukšti higienos standartai ir taip apsisaugoma nuo nekontroliuojamų bakterijų fermentacijos.